Bolu

Abant Gölü

Abant Gölü, Abant Gölü Bolu, Bolu Abant Gölü, Abant Gölü nerede, Abant Gölü hakkında bilgi, Abant Gölü nerede, Abant Gölü nasıl gidilir

Ülkemizin en güzel manzaralarından bir tanesine sahip olan Abant Gölü, özellikle sonbahar aylarında dillere destan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz bir manzara sunmaktadır. Göl ziyaretçilerine şehrin gürültüsünden doğanın eşsiz manzarasına, yeşilin en hakiki tonundan kabalıktan uzaklara doğru şahane bir yolculuk olanağı sunmaktadır. Doğa ile bu eşsiz manzara karşısında baş başa kalmaya hazırsanız Abant Gölü turumuza başlayabiliriz.

Abant Gölü Hakkında BilgiAbant Gölü, Abant Gölü Bolu, Bolu Abant Gölü, Abant Gölü nerede, Abant Gölü hakkında bilgi, Abant Gölü nerede, Abant Gölü nasıl gidilir

Bolu Mudurnu ilçesinin 18 kilometre uzağında bulunan doğa harikası tam 1350 metre rakıma sahip ve 125 hektarlık alan üzerinde bulunmaktadır. 1988 yılında tabiat parkı alarak koruma altına alınan gölün en derin noktası 18 metre yüksekliğe sahiptir. Etrafında bulunan asfalt yol ile birlikte ulaşımın rahat olarak sağlandığı mekân, çevresindeki piknik alanlarıyla ve eşsiz manzarası karşısında güne mükemmel bir kahvaltıyla başlama fırsatı sunmaktadır. Yolunuzun elbet bir gün kesişeceğine inandığım Abant Gölü, Ankara – İstanbul hattında yolculuk yaparken mola vermek için dahi mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Bu nedenle göle uğramanızı ve Bolu’nun dillere destan kahvaltısından tatmanızı şiddetle öneriyoruz.Abant Gölü, Abant Gölü Bolu, Bolu Abant Gölü, Abant Gölü nerede, Abant Gölü hakkında bilgi, Abant Gölü nerede, Abant Gölü nasıl gidilir

Yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserlere göre milattan önce 5000’li yıllarda Hititlerin yaşadığı tahmin edilmektedir. Daha sonra milattan önce 336 yılında Makedonyalıların kontrolüne geçen bölge sonrasında Romalılar ve son olarak Orhan Gazi döneminde Osmanlılar tarafından ele geçirilmiştir. Abant ilçesinde görülmeye değer yerlerden bir tanesi olan Abant Gölü hakkında yapılan gezilerde unutulmaması gereken en güzel yerleri sizler için bu yazımızda kaleme alıyoruz.

Abant Gölü Giriş ÜcretiAbant Gölü, Bolu Abant Gölü, Abant Gölü Bolu, Abant Gölü nerede, Abant Gölü hakkında bilgi, Abant Gölü fotoğrafları, Abant Gölü gezi rehberi

Göl, İstanbul ve Ankara’nın neredeyse tam ortasında bulunmaktadır. İstanbul’dan 3,5 saatte alınabilen yol, Ankara’dan ise 2,5 saatte kat edilebilmektedir. Her milli parka bir giriş ücreti olduğu gibi burada da giriş ücreti bulunmaktadır ve gelirleri ile parkın daha güzel görünmesi sağlanmaktadır. Göle girmeden önce Mehmetçik Vakfında bulunan Starbucks’tan kahve almanızı öneririz. Bunun dışında Abant Gölü giriş ücreti olarak ödeyeceğiniz miktarlar şu şekildedir.

 • Kişi başı ücret: 5 TL
 • Motosiklet: 10 TL
 • Otomobil: 18 TL
 • Minibüs: 54 TL
 • Midibüs: 90 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Abant Gölü Nerede?Abant Gölü, Abant Gölü nerede, Abant Gölü nerededir, Abant Gölü nerdedir

Karadeniz’in en muhteşem manzaralarından bir tanesine ev sahipliği yapan göl, 4 mevsim görülmeye değer kartpostallık görüntüsüyle gözlerinizin pasını silmektedir. Bolu’nun kuş uçuşu 34 km güneybatısında bulunan Abant Gölü nerede? sorusununda cevabını vermiş olmaktadır. Abant Gölü ayrıca Ankara – İstanbul hattındaki otoyola yakın olması nedeniyle ulaşım konusunda da ziyaretçilerini tatmin etmektedir.

 • İstanbul – Abant: 280 km
 • Ankara – Abant: 225 km
 • Bursa – Abant: 290 km
 • İzmir – Abant: 620 km ile büyük şehirlerin çoğuna oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Abant Gölüne Nasıl Gidilir?Abant Gölü, Abant Gölü Bolu, Bolu Abant Gölü, Abant Gölü nerede, Abant Gölü hakkında bilgi, Abant Gölü nerede, Abant Gölü nasıl gidilir

Cennetten bir köşe görmek isterseniz Abant Gölü ile bu isteğinizi yerine getirme şansına sahip olabilirsiniz. Abant ulaşımın kolay olduğu bir noktada bulunduğundan dolayı çok alternatifli bir yol haritasına sahiptir. Abant Gölüne nasıl gidilir? Sorusunun cevabını verebiliriz isterseniz.

Öncelikle havayolu ile gelmek isteyen vatandaşlar bilmelidir ki, Abant’a en yakın havalimanı 200 km ötedeki Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Başkentimize Türkiye’nin her yerinden ulaşmak mümkün olduğu gibi buradan Abant’a giden direkt bir hat ise bulunmamaktadır. Ancak, taksi ve araç kiralama gibi yöntemlerle gitmek isterseniz gidebilirsiniz. Bunun dışında Ankara şehirlerarası otogara giderek oradan otobüslerle Abant’a doğru yola çıkabilirsiniz. Ancak buradan ise genellikle Bolu’ya otobüsler kalkmakta ve Bolu üzerinden Abant’a geçiş sağlanmaktadır. Bunu da hatırlamakta fayda var ki, uçak ile gelmek gerçekten biraz zahmetli olmaktadır.

Özel araçla veya otobüsle gelmek en doğru seçenek gibi gözükmektedir. Bolu dağının çıkışında bir yol ayrımı bulunmaktadır ve tabelaları takip ederseniz doğruca Abant’a gidebilirsiniz. Ulaşım konusunda alternatifi bol olan Abant, insanların ölmeden önce bir kere gitmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak ziyaretçilerini beklemektedir.

Abant Otelleri

Abant, çevresinde bulunan eşsiz yapılar ve birbirinden güzel doğa harikalarıyla doludur. Ziyaretçisi yaz, kış hiç eksik olmayan bu tatlı ilçede kalınacak yer olarak bir sürü alternatif bulunmaktadır. Özellikle göl manzarasına sahip otelleri listenin en başına yazmak gerekiyor çünkü bu oteller sizlere yeşil ile maviyi bir arada görme fırsatı sunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde sizlere Abant otelleri ile ilgili tavsiyelerde bulunacağız.

 1. Abant Köşk Oteli: En beğendiğim otellerden bir tanesidir. İşletmesine vs hiç aldırış etmeden sadece manzarası için dahi tercih edebilirsiniz. Gölün tam kenarında bulunan bu harika otel dinlenmek, balık tutmak ve gölü saatlerce izlemek için biçilmiş bir kaftan adeta. Restoran kısmında sunulan yiyeceklerde bol çeşitlidir, hem dünya mutfağı hem de Türk mutfağından esintiler bulabilirsiniz.
 2. Abant Palace Hotel: Yine harika bir otel ile karşınızdayız. Gölün kenarında bulunan otel müşterilerine yüzme, tenis oynama ve Türk hamamı gibi pek çok alternatif sunmaktadır. Açık büfe mantığıyla hareket eden otelin menüsü hem yöresel lezzetlerden hem de Türk mutfağından oluşmaktadır. Akşamları yetişkinlere yönelik eğlenceler tertipleyen bu otelde, çocuklar içinde birbirinden eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır.
 3. Abant Bahçeli Köşk: Abant yolunun 9. Kilometresinde sıcak bir aile işletmesi olarak göze çarpan bu köşk, bahçesinde çocukların oynayabileceği harika bir ortam ve temiz hava fırsatı sunmaktadır. Abant Gölüne ise sadece 10 km uzaklıkta olması nedeniyle kalınabilir yerler listemizin başlarında bulunmaktadır.
 4. Abant Aden Boutique Hotel & Spa: Boluya 10 dakika, Abant Gölüne ise 5 dakika uzaklıkta olan otel, menüsünde sunduğu yerel lezzetler ile de fazlasıyla tercih edilmektedir. Kalite, huzur ve konfor arayışındaysanız bu otel sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Yorum yap