Çeşme İzmir

Çeşme Plajları

Çeşme, Çeşme plaj, Çeşme plajı, Çeşme plajları, Çeşme'nin plajları, Çeşme'nin en güzel plajları, Çeşme'nin en iyi plajları, Çeşme'de plajlar, Çeşme plajları haritası

Yazın kavurucu sıcağından bunaldığınızda kendinizi Ege’nin serin sularına bırakmak isterseniz eğer doğru adrestesiniz demektir. Çeşme, Ege bölgesinin en hareketli ve en deli dolu sahnelere ev sahipliği yapan yerlerinden bir tanesidir. Sahil, deniz, güneş ve 7/24 eğlence arayan insanların buluşma noktası olan Çeşme plajları, bir tatilde hayal ettiğiniz her şeyi size fazlasıyla sunmaktadır. Dillere destan güzellikleriyle ün salmış, dünya çapında ziyaretçileri olan bu güzel plajlar hakkında yazımızda sizlere detaylı bir bilgilendirme yapacağız.

Çeşme’nin Birbirinden Güzel Plajları

ILICA PLAJIÇeşme, Ilıca Çeşme, Çeşme Ilıca Plajı, Ilıca Plajı, Ilıca Plajı Çeşme

Çeşmenin en ünlü plajlarından bir tanesi olan Ilıca plajı 3 mevsim (ilkbahar, yaz, sonbahar) denize girebileceğiniz şifalı bir yerdir. Bembeyaz ve taşsız kumu termal suyu ile görenleri kendisine hayran bırakan bu şahane yerde sağlık sektörü de bir hayli gelişmiştir. Yer altı kaynak sularına yakın olması nedeniyle suyunda mineraller bulunmakta, kaynak sularının sıcaklığı ile de plajın suyu da ısınmaktadır. Yazları gerçekten çok kalabalık olan bu plajda yer bulma sorunu yaşamamak adına havlunuzu götürüp hemen o bembeyaz kumlara serebilir ve denize girebilirsiniz. Giriş ücreti olmayan,

Çeşmeye sadece 5 km uzaklıkta bulunan bu plaja giderken çeşmenin içerisinden geçmenizi tavsiye ederiz ki böylelikle ilçe merkezini de görmüş olursunuz.

ALTINKUM PLAJI

500 metre uzunluğunda Ege’nin en soğuk sularından bir tanesine sahip olan Altınkum plajı, ismini sapsarı kumlarından almıştır. Denizin maviliğini tüm çıplaklığıyla görebileceğiniz bu şahane yer, yazları ne kadar kalabalık olsa da huzurlu plajlardan bir tanesidir. Yavaş yavaş derinleşen suyu başta insana çok soğuk gelse de zamanla alışınca çok eğlenceli sahnelere gebe olmaktadır.

Şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan bu harika plaja giriş ücreti ise yoktur.

PIRLANTA PLAJI

Yaklaşık 500 metre sahil uzunluğuna sahip olan Pırlanta Plajı, her zaman dolu olması nedeniyle denizinin maviliğini saklamayı başarabiliyor. Yer yer 200 metreyi bulan sığlığı nedeniyle oldukça güvenli olan bu yerde surf yapan insanlarla karşılaşmanız en doğal şeylerden bir tanesidir. Plajda, sahilde ve deniz bulunan incecik kum yapısıyla film sahnelerini aratmayacak görüntülere sahip olabiliyorsunuz.

Giriş ücretinin olmadığı bu nadide yer, Çeşme merkezden Çiftlikköy istikametine giderken köyü biraz geçtikten sonra tabelasını görüyorsunuz ve takip ettiğinizde birkaç dakika sonra sizi plaja götürüyor.

AYA YORGİ PLAJI

Haberlerde Çeşme sahillerinden yayın yaptıkları ve ünlü insanları gördükleri yer tam olarak burasıdır. Gündüz deniziyle meşhur olan bu koy, akşamları ise DJ performanslarına sahnelik etmektedir. Çeşme’nin en çılgın eğlencelerine burada tanıklık edebilirsiniz. Yan yana bir sürü beach clubdan oluşan Aya Yorgi Koyu, fiyatlarının biraz pahalı olmasıyla dikkat çekmektedir.           

Ortalama giriş ücretlerinin 60 TL civarında olduğu bu yer, Çeşme’den Dalyanköy istikametine giderken sağınızda kalmaktadır.  Ayrıca toplu taşıma araçları da buradan geçmektedir.

EŞEK ADASI

Çakıl taşlarıyla kaplı olan sahili, pekte sığ olmayan denizi ile karşımıza çıkan Eşek adası, isminden de anlaşılabileceği gibi eşekleriyle ünlüdür. Yolda ayrıca karşınıza pek çok tavşanında çıkabileceği bu eşsiz yerde su altı sporları yapılmaktadır. Dalış için uygun olan ortamı, devamlı soğuk olan suyu ile ziyaretçilerine enteresan anlar yaşatan bu ada, bulundurduğu iskelesiyle de tekne gezilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ulaşımın sadece tekneler vasıtasıyla yapılabildiği ve ortalama tur miktarının 100 TL olduğu Eşek adasına gitmenizi muhakkak tavsiye ederiz.

BOYALIK PLAJI

Ortalama 4 km sahil uzunluğuna sahip olan Boyalık plajı pek çok açıdan Ilıca plajına benzemektedir. Sahilinin çok ince bir kum tabakasından oluşması nedeniyle herkesin ilgi odağı olan bu plaj, ayrıca denizinin temizliği ve berraklığıyla da ün yapmıştır. Denize girdiğinizde pek çok deniz canlısı ile karşılaşmanız muhtemeldir ki yeni yumurtlayan yavru balıklar bunlardan bir tanesidir. Çok sığ olmayan yapısı ile yüzmeye yeni başlayanlara ve çocuklara ideal olan plaja gittiğinizde kesinlikle pişman olmazsınız.

Çeşme’den Ilıca istikametine giderken 3 km sonra karşınıza çıkacak olan bu plaja girişler ücretsizdir. Toplu taşıma araçlarının da uğrak noktası olan bu plaj ziyaretçilerini bir hayli memnun bırakmaktadır.

SIĞACIK PLAJI

Başta bir siteye ait özel bir yer gibi görünse de yolu bilen herkes için ulaşımın çok kolay olduğu bir yer olan Sığacık Plajı, yoldan geçerken görünmediği için sessiz ve sakin bir yerdir. Kimsenin özel olarak gelip görmediği bu yer, huzurlu ve sakin bir tatil arayışı içerisinde olanların uğrak mekânı olmuştur. Serin suyu, birden derinleşen yapısıyla oldukça dikkat etmeniz gereken bu plajda maviye doyacağınızı düşünüyorum.

Giriş ücretinin olmadığı plaja gitmek için Delikli koyu geçtikten sonra Özdemir sitesi tabelasını gördüğünüzde geldiğinizi anlayabilirsiniz. Çeşme merkezden 12 km uzaklıkta bulunan bu eşsiz yere giderken fotoğraf makinenizi götürmeyi unutmayın ki eşsiz kaya oluşumlarının fotoğrafını çekebilesiniz.

DELİKLİ KOY

Doğa olayları sonucunda oluşan bir ve adını buradan alan Delikli koy, serin suları ve birden derinleşen denizi ile dikkat çekmektedir. Çakıl burayı baştan sona kadar sarmış durumda adeta, o nedenle yanınıza deniz ayakkabısı almanızı tavsiye ederiz. Sessiz ve sakin bir yer olan koy, sularının temizliğiyle de dikkat çekmektedir. Zaman zaman rüzgârlı dahi olsa ziyaretçileri bundan hiçte şikâyetçi değil. Koyda yiyecek içecek alabileceğiniz bir yer bulunmadığı için tedarikli gitmenizde fayda bulunmaktadır.

Çeşme merkeze 4 km uzaklıkta bulunan koy, girmek isteyen ziyaretçilerine ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.

PAŞA LİMAN PLAJI

Çakıl ve kumdan oluşan sahili ile enteresan anlar yaşayacağınız Paşa Liman Plajı, tatilcilerine birde atlama iskelesi sunmaktadır. Ege’de bulabileceğiniz nadir ılık sulardan bir tanesine sahip olan plaj, çevrede kamp yapanların varlığından dolayı çöp alma saatleri yaklaşırken epey bir kirli olmaktadır.  Denizinin sığ oluşu nedeniyle çocuklarınız ile gönül rahatlığıyla vakit geçirebilirsiniz.

Giriş ücretinin olmadığı plaja ulaşmak için Çeşme – Ildırı istikametini takip etmeniz yeterlidir.

KOCAKARI PLAJI

Sezonda çok kalabalık olmayan ve bulabileceğiniz ender yerlerden bir tanesi olan Kocakarı plajı, sahili yer yer taşlık, yer yerse kumluk özellik göstermektedir. Denizi çarşaf gibi olan bu plaj suları birden derinleşmediği, sığ olduğu için çocuklarınızla birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz. Plaj içerisinde şezlong kiralayabileceğiniz, ücretli olarak giyinme ve tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz yerleri de mevcuttur.

Çeşme – Dalyan istikameti üzerinde bulunan plaja girişler ücretsizdir. Ulaşım toplu taşıma araçlarıyla da sağlandığı için dilerseniz şehir merkezinden direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

TEKKE PLAJI

Şehir merkezinde bulunduğu için gerçekten çok kalabalık olabilen bu plaja genellikle yerli halk ilgi göstermektedir. Temiz denizi, berrak ve serin suyu ile güzel zamanlar geçirebileceğiniz Tekke plajı, sahilinin çakıl taşlarıyla kaplı olduğunu da belirtmek isteriz. Plaj içerisinde bulunan büfeden alışveriş yapabileceğiniz gibi şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz.

Giriş ücretinin olmadığı plaj aynı zamanda şehir merkezinde olduğu için yürüyerek ulaşılabilir bir mesafede bulunmaktadır.

Yorum yap