Heybeliada İstanbul

Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Heybeliada Nasıl Gidilir, Heybeliada'ya nasıl gidilir, Heybeliada vapur seferleri, Heybeliada rotası

İstanbul’da doğallığını nispeten korumayı başarmış ve nostaljik görüntüler sunan, kendinizi doğal yaşamın ortasında bulabileceğiniz yerlerin başında tabii ki Prens Adaları gelmektedir. Gerçekten de İstanbul’un gürültüsünden kaçıp huzur bulabileceğiniz adalardan en çok ziyaret edilenlerin başında da Heybeliada gelmektedir. Bu yazımızda “Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?” sorusunun cevaplarını detaylı bir şekilde vermeye çalışacağız.

Heybeliada’ya Nasıl Gidilir 2020?

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. İlçelere göre Heybeliada’ya sefer düzenleyen vapurları şu şekilde sınıflandırabiliriz:

Eminönü’nden Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki farklı alternatif bulunmaktadır. Bu seçenekleri kullanarak hafta içi ve hafta sonu kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Eminönü-Heybeliada vapur saatleri hakkında seçenekler şu şekildedir:

1) İlk alternatifimiz şehir hatları vapurlarını kullanmaktır. Neredeyse yılın her günü ortalama olarak 1 – 1.5 saat arası sefer düzenleyen şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Eminönü-Adalar arası yolculuk ise ortalama 1.50 saat sürmektedir. Şehir hatları vapurlarında varsa indirimli İstanbulkart’ınızı kullanabileceğiniz hatırlatmak isteriz.

NOT: 2020 yaz sezonunda Eminönü-Adalar seferleri iptal edilmiştir.

2) Bir diğer seçeneğimiz ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Şehir hatlarına göre biraz daha pahalı olsa da bir başka seçenek olarak değerlendirebileceğiniz Turyol tekneleri yıl içinde sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir. Sefer saatleri için tıklayınız.

2020 Turyol Güncel Sefer Tarifesi

Eminönü adalar seferleri, eminönü-heybeliada, eminönü-heybeliada vapur seferleri, eminönünden heybeliadaya nasıl gidilir

Kadıköy’den Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Eminönü’nde olduğu gibi Kadıköy-Heybeliada ulaşım seçenekleri de birbirine benzerdir. Yine aynı şekilde Kadıköy’den iki şekile Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy-Heybeliada vapur saatleri hakkında bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Bunlardan birincisi gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Buradan şehir hatları vapurlarının seferlerini öğrenebilirsiniz.

2020 Şehir Hatları Güncel Sefer Listesi

Kabataş-adalar seferleri, kabataş adalar vapur seferleri, kabataş şehir hatları adalar, kabataş-adalar vapur seferleri şehir hatları

Bir diğer seçenek olarak Turyol firmasını değerlendirebilirsiniz. Şehir hatları kadar sık sefer saati olmasa da bir başka seçenek olarak göz atmanızı tavsiye ederiz. Turyol firmasının sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bostancı’dan Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Adalara ulaşımın en hızlı ve kolay seçenekleri için tavsiye ettiğimiz güzergah Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden bol alternatifli ve sık seferlerle adalara kolayca seyahat edebilirsiniz. Bostancı-Heybeliada vapur saatleri hakkında bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

1) İlk seçeneğimiz tabii ki şehir hatları vapurları olacaktır. Şehir hatları seferleriyle gün içinde Bostancı’dan herhangi bir adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

2020 Şehir Hatları Güncel Sefer Listesi

Bostancı'dan adalar seferleri, Bostancı-adalar seferleri, Bostancı şehir hatları adalar, Bostancı-adalar şehir hatları

2) Bostancı’dan adamıza en geniş seferlerini sunan firma Mavi Marmara’dır. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir. Firmanın gün içindeki sefer saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

Kartal’dan Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasında oturanlar için bir başka yakın güzergah ise Kartal iskelesidir. Yıllardır Kartal’dan adalara sefer düzenleyen Prenstur sabah 06.00 ile akşam 21.00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir. Özellikle yaz aylarında bu iskeleyi tercih edenlerin bekleme süresi fazla olmayacaktır. İstanbulkart’ın geçerli olduğu seferlerin ücreti ise kişi başı 15 TL’dir. Kartal-Heybeliada vapur saatleri için tıklayınız.

Kabataş’tan Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Kabataş iskelesinden Şehir Hatları vapurlarının adalara yapmış olduğu günlük 13 farklı sefer ile Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kabataş’tan kalkan vapurlar sırasıyla Kadıköy, Kınalıada ve Burgazada’ya uğradıktan sonra Heybeliada’ya ulaşım sağlamaktadır.

2020 Şehir Hatları Güncel Sefer Tarifesi

Kabataş-adalar seferleri, kabataş adalar vapur seferleri, kabataş şehir hatları adalar, kabataş-adalar vapur seferleri şehir hatları

Bakırköy’den Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Adalara oldukça uzak olan Bakırköy’den adalara sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş olmak üzere tek bir seferi bulunan firmanın tekneleriyle adalara sabah gelip akşam dönüş yapabilirsiniz. Sefer bilgisi için tıklayınız.

Yalova’dan Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Yalova ilinden adaları ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler tek bir gemi yolculuğu ile buraya ulaşım sağlayabilirler. Dentur Avrasya firmasının 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kişi başı ücret ise 20 TL olup eğer gidiş-dönüş şeklinde alınırsa ücret 30 TL olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Avcılar’dan Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

Eğer adalara uzak bir konumda bulunan Avcılar ilçesinden buralara gelmek istiyorsanız Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere düzenlemiş olduğu seferlerden yararlanabilirsiniz. Avcılar’dan 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17.30 olarak belirlenmiştir. Gidiş-dönüş biletinizi 25 TL’ye alabileceğiniz sefer hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
Heybeliada Plajları
Heybeliada Gezilecek Yerler

Heybeliada Gezilecek Yerler I İstanbul Gezilecek Yerler

Yorum yap