İstanbul

İstanbul’da Çocuklarla Gezilecek Yerler

İstanbul'da çocuklarla gezilecek yerler, İstanbul çocuk gezisi, İstanbul'da çocuklarla nereleri gezebilirim, Çocukları İstanbul'da nereye götürebilirim

İstanbul gibi dünyanın en büyük metropol şehirlerinden bir tanesi olan yerde elbette ki çocuklar içinde birbirinden güzel yerler bulunmaktadır. İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler yazımızda dilerseniz 15 tatilde gidilecek yerler olarak düşünün dilerseniz boş zamanlarınızda güzel bir aktivite olarak değerlendirebileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.

İstanbul pek çok konuda büyük avantajlara sahiptir. Eğlence sektöründe de ismini duyuran şehirde her yaş ve kategoriye uygun pek çok yer bulunmaktadır. Oyuncak, lunapark, deniz aktiviteleri daha bir sürü şey sizleri beklemektedir.

İstanbul’da Çocuklarla Gezilecek Yerler

İstanbul gezilecek yerler olarak dünyanın belkide en geniş olanaklarına sahiptir. Dilerseniz tarihi bir gezi dilerseniz eğlence anlayışının bol olduğu renkli bir gezi seçmek tamamen size özgüdür. Lafı çok uzatmadan yerlerin listesini vermeye başlıyoruz.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİistanbul oyuncak müzesi, oyuncak müzesi, oyuncak müzesi istanbul, oyuncak müzesi Sunay Akın, Sunay Akın oyuncak müzesi

Tatillerde ve canınızın sıkıldığı zamanlarda giderek hem sizin hemde çocuklarınızın harika bir vakit geçirmesini sağlayacak olan bu müze ile birlikte aradığınızdan daha fazlasını bulacaksınız. Sunay Akın tarafından oluşturulan müze 40 farklı ülkeden gelen birbirinden ilginç oyuncaklar ile doludur.

Oyuncak müzesini gezdikten sonra dilerseniz çocuklarınızın kendi oyuncaklarını yapabilecekleri ve eğlenceli zaman geçirebilecekleri bir yerde bulunmaktadır. Sunay Akın gibi bir kişi tarafından özenle seçilen bu oyuncakları görmeniz size çok şey katacaktır.

Müze gezi saatleri: Pazartesi hariç 09:30 – 18:00
Ücret Bilgisi: Öğrenci 12 TL, Yetişkin 15 TL
Daha fazla bilgi için ayrıca bakınız ⇒ Oyuncak Müzesi

MADAME TUSSAUDS

Televizyonlarda sürekli olarak gördüğünüz balmumu heykellerine ait İstanbul’da bulunan bu müzeyi halen gezmediniz mi? Burada sanat, spor, sinema, siyaset ve tarih açısından dönemlerine damga vurmuş birbirinden ünlü kişilerin heykellerini görebilirsiniz. Madame Tussauds İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler arasında listemizin başında bulunuyor.

Gezi Saatleri: 10:00 – 22:00
Ücret Bilgisi: Öğrenci ve çocuklar 42 TL, Yetişkin: 52 TL

MİNİATÜRK

İstanbul’da gezilecek yer bakarken burasını es geçmek elbette ki mümkün değil. Miniatürk, Türkiye’de bulunan tarihi ve önemli yerleri adeta sizin ayağınıza getirmiş. Doğal güzellikler ve tarihi yerlerin birebir aynısının maketlere dökülmüş hali ile birlikte Türkiye gezisi yapma fikri hoşunuza gider sanırım. Birkaç saat içerisinde tamamlayabileceğiniz bu yer, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Gezi Saatleri: 09:00 – 19:00
Ücret Bilgisi: Öğrenci 3 TL, Yetişkin 7,5 TL

VİASEA AKVARYUM

Dünyada bulunan ilk iklim temaya sahip olan Viasea, içerisinde binlerce deniz canlısı bulunmaktadır. Su altı akvaryum deneyimini daha önce çocuklarınıza yaşatmadıysanız eğer bu deniz canlıları ile tanıştırma fırsatını onlara sunabilirsiniz. Çocukları gezdirmek için daha eğlenceli bir yer olamaz sanırım. Hem gezmek hemde bilgilenmek için oldukça büyük bir avantaja sahipsiniz.

Gezi Saatleri: Hafta içi 10:00 – 19:00, Hafta sonu: 11:00 – 20:30
Ücret Bilgisi: Çocuk 49 TL, Yetişkin 59 TL

FORESTANBUL

Türkiye’de bulunan ormanlık alandaki en büyük spor alanlarından bir tanesi olan Forestanbul, İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler arasında gerçekten en ideal yerlerden bir tanesidir. Doğa ile baş başa eğlenceli vakitler geçirebileceğiz bu yerde; ip parkuru, tırmanma duvarı, zipline, dev salıncak, serbest düşüş başta olmak üzere pek çok farklı aktivite bulunmaktadır. Tüm gün eğlenceli vakitler geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz.

Gezi Saatleri: Pazartesi hariç 10:00 – 19:00
Ücret Bilgisi: 15 – 55 TL arasında değişmektedir.

İSTANBUL EĞLENCE VE YAŞAM MERKEZİ

İstanbul’da harika bir vakit geçireceğinizden emin olduğumuz İstanbul eğlence ve yaşam merkezi ile birlikte hem kendiniz hemde çocuklarınız oradan oraya koşturacaksınız. Girişinde bulunan ve geceleri kıpkırmızı olan bir şato ile birlikte adrenalin, eğlence ve hız tutkunları aşırı keyif alacaktır.

Gezi Saatleri: Hafta içi: 10:00 – 18:00 Hafta sonu: 10:00 – 20:00
Ücret Bilgisi: Günlük sınırsız 90 TL

LEGOLAND DİSCOVERY CENTER

Çocuklarınız yaratıcı etkinlikler içerisinde vakit geçirirken sizlerde kafesinde dinlenebileceğiniz bir yer arayışı içerisinde iseniz burası tamda aradığınız yer olabilir. Teknolojik aletler eşliğinde harika zamanlar geçirmek sizinde elinizde. 4D movie, lazer tabanca gibi oyunlarla birlikte kendi yaratıcılığınızı sahneleyebileceğiniz harika bir yer arıyorsanız eğer Legoland sizleri bekliyor.

Gezi Saatleri: 10:00 – 20:00
Ücret Bilgisi: Çocuk 52 TL, Yetişkin 62 TL

BARIŞ MANCO MÜZESİ

Çocuklara olan sevgisi ile bilinen Barış Manço müzesi ile birlikte harika bir gezi yapabilirsiniz. Dilerseniz gitmeden önce Barış ağabey tarafından yapılan yarışmaları çocuklarınıza izleterek bir ön alıştırma yapabilirsiniz.

Ev içerisinde Barış Manco’nun balmumu heykeli ile birlikte bestelerini yaptığı piyano, gittiği ülkelerden topladığı eşyalar, aldığı ödüller ve daha fazla pek çok şey bulunmaktadır.

Gezi Saatleri: 09:00 – 17:00
Ücret Bilgisi: Öğrenci/çocuk 4 TL, Yetişkin 6 TL

İSTANBUL MODERN

Bina içerisinde birçok sanat eseri bulunmaktadır. Çağdaş sanat eserleri ile sizin harika vakitler geçirebileceğiniz bu yerde çocuklarınızda onlar için hazırlanan özel etkinliklere katılabilirler. Böylelikle sizinde onlarında canı sıkılmadan harika vakitler geçirebilirsiniz.

Gezi Saatleri: Pazartesi hariç 10:00 – 18:00
Ücret Bilgisi: Öğrenci 18 TL, Yetişkin 32 TL

İstanbul’da çocuklarla gezilecek yerler yazımızın sonuna gelirken elbette ki bu saydıklarımızın haricinde daha pek çok yer bulunduğunu size söylemeliyiz. Ancak bunlar öne çıkan ve çok sayıda ziyaretçi çeken yerler olduğundan dolayı listemizde kaleme alınmıştır.

İstanbul gibi bir yerde can sıkıntısı gibi bir kavrama yer yoktur. O nedenle siz yeterki gezmek isteyin. Gerisini bir şekilde zaten bulursunuz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler ⇐

Yorum yap