İstanbul Tatil

Kilyos Plajları (Kilyos Beach, En Güzel Plajlar, Giriş Ücreti, Halk Plajı)

Kilyos, Kilyos plajı, Kilyos plajları, İstanbul Kilyos plajları, Kilyos'un plajları, Kilyos'un en iyi plajları, Kilyos'un en güzel plajları

İstanbul şehir merkezine yakın, hafta sonu kaçamağında denizin tadını çıkartabileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz? Kilyos, İstanbul’un Karadeniz’deki bir ucudur. İstanbul’un en temiz ve büyük sahil şeritleri ile bilinen Kilyos plajları, hafta sonu aktiviteleri için en çok tercih edilen beldelerden biridir.

Kilyos’un tek olumsuz yanı dalgalı bir denize sahip olmasıdır. Dalgaların tadını çıkartmak için su sporlarına yönelebilir, bu sayede hafta sonunu oldukça eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Dalgalı diyerek sizleri korkutmayalım, kocaman kocaman dalgalar gözünüzün önüne gelmesin. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp hafta sonunun tadını çıkartmak için Kilyos Plajları tercih edilebilir.

Kilyos’da yer alan beach club ve halk plajları hakkında bilgilendirici bir yazı hazırlamak istedik. Bu sayede Kilyos plajı nerede, giriş ücretleri ve hangi halk plajına nasıl gidebileceğiniz hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Kilyos’un En Güzel Plajları (Kilyos Beach Önerileri)

1) Kilyos Halk PlajıKilyos Halk Plajı, Kilyos plajı, Kilyos Halk Plajı nerede, Kilyos Halk Plajı yorumları, Kilyos Halk Plajı giriş ücreti

Kilyos Halk Plajı, günübirlik deniz ve sahil keyiflerinin vazgeçilmez adresi. Kilyos’un merkezinde bulunan halk plajı güzel kumsalı ve çevre tesisleri ile gözde tatil destinasyonlarından biri.

Kilyos Halk Plajı eskiden bakımsız, hijyenik olmayan tuvaletleri ve kirli sahili yüzünden hiçbir tatil burada yüzmek istemiyordu, günümüzde ise hijyenik tuvaletleri, temiz sahili ve denizi ile tatilcilerin en uğrak noktalarından biri.

Kilyos halk plajı giriş ücretleri 2019 yılında;

15 TL giriş ücreti yanı sıra şezlonglu ve şezlongsuz iki ayrı bölüm bulunmaktadır. 2’li şezlong kiralamak isterseniz 20 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. Ek olarak şemsiye kiralamak isterseniz 5 TL ücret talep edilmektedir. (20 TL 2’li şezlong ücreti, 5 TL şemsiye ücreti ve 15 TL halk plajına giriş ücreti şeklinde)

Kilyos Halk Plajına Nasıl Gidilir?

Kilyos Halk Plajı, İstanbul’un Sarıyer mevkiinde yer almaktadır. E-5 ve ya sahil yolunu kullanarak Beşiktaş üzerinden Maslak – Sarıyer tabelalarını takip ederek kolayca halk plajına özel aracınız ile ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isterseniz aktarma yapmalısınız. İstanbul’dan Sarıyer’e oradan toplu taşıma araçlarını kullanarak Kilyos’a ulaşmalısınız.

2) Kilyos Burç BeachKilyos Burç Beach, Kilyos Burç Beach nerede, Kilyos Burç Beach yorumlar, Kilyos Burç Beach giriş ücreti, Kilyos Burç Beach fiyat

Kilyos’un en güzel plajları arasında yer alan Burç Beach, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından açılmıştır.

Dalgalı günlerde özellikle gençlerin uğrak noktası olan bu özel işletme spor aktivitleri alanında öne çıkmaktadır. Sahilinde yer alan rengarenk minderleri, su topları, şezlongları ve büyük barı burayı oldukça farklı kılmış.

Kilyos Burç Beach giriş ücreti 2019;

Hafta sonu 60 TL, hafta içi 30 TL olan giriş ücretleri (Boğaziçi Üni. öğrencilerine 20 ve 10 TL’dir)

Kilyos Burç Beach Nasıl Gidilir?

Kilyos Sarıtepe kampüsüne hareket eden 59RK Rumeli Hisarüstü – Boğaziçi otobüsü ile bu sahile ulaşabilirsiniz.

İETT’den bu otobüsün geçtiği durakları inceleyerek hem güzergahı hem de saatlerini öğrenmiş olursunuz.

3) Kilyos Tırmata Beach & BalıkKilyos Tırmata Beach, Kilyos Tırmata Beach hakkında bilgi, Kilyos Tırmata Beach nerede, Kilyos Tırmata Beach giriş ücreti, Kilyos Tırmata Beach fiyat, Kilyos Tırmata Beach yorum

Tertemiz ve upuzun plajıyla daha çok ailelere yönelik olan Tırmata Beach, Kilyos’un öne çıkan özel işletmelerinden biridir. Ailenizle güzel bir hafta sonu geçirmek adına tercih edeceğiniz bu plajda sakin ve huzurlu bir gün sizleri bekliyor. Kilyos plajları arasında en ideal olanlarından biri diyebiliriz.

Kilyos’un en güzel plajları arasında yer alan Tırmata Beach, isterseniz çim isterseniz şezlong ve ya isterseniz puf minderlerinde oturarak size eğlenceli vakit geçirme imkanı sunar.

Tırmata Beach Kilyos giriş ücreti 2019;

Hafta sonu 50 TL, hafta içi 30 TL’dir. ( Ücret içerisine bir alkölsüz içecek dahildir) 0-6 yaş arası çocuklar ücretsizdir.

Ailelerin güvenliği açısından ve nezih ortamı kaybetmemek adına damsız giriş yapılmaz.

Kilyos Tırmata Beach Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Maslak istikametinde Bahçeköy geçişini kullanarak kolayca buraya ulaşabilirsiniz. Hacıosman Metro İstasyonu’ndan her gün kalkan servis seferleri sayesinde özel işletmeye servis kullanarak ulaşabilirsiniz.

Hacıosman’dan kalkış 10:00’da, Tırmata’dan kalkış 18:15 olarak hizmet vermektedir.Servis ücreti tek yön 10 TL, çift yön 15 TL’dir.

4) Kilyos Baykuş Plajı

Kilyos Tırmata Beach ailelere hitap ederken Kilyos Baykuş Plajı, hem ekonomik hem de eğlence imkanları ile daha çok öğrencilere hitap etmektedir. Mimar Sinan Üniversitesi tarafından gelişimi desteklenen plaj 1000 metrekare büyüklüğünde bar, restoran ve çadır kurulabilecek imkanları bulunmaktadır.

Kilyos Baykuş Plajı giriş ücreti 2019;

Öğrenciler hafta içi 20 TL, hafta sonu 40 TL’ye giriş yapabilir.

Yetişkin bireyler ise hafta içi 50 TL, hafta sonu 80 TL’ye giriş yapabilir.

2 kişilik çadır yeri kirası 50 TL, 2 kişilik çadır ise 75 TL’dir.

Kilyos Baykuş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kilyos plajları arasında çadır kurabileceğiniz ender işletmelerden biridir. Baykuş Plajı, Kilyos’un Gümüşdere Mevkii’nde yer almaktadır. Bu plaja ulaşabilmek için 151 numaralı İETT otobüsünü kullanmalısınız.

5) Kilyos Gümüşdere Plajı

Kilyos Gümüşdere Plajı, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. Kilyos halk plajı olarak hizmet vermesine rağmen giriş ücreti alınmaktadır. İstanbul’da ikametgah eden birçok insan şehrin gürültüsünden uzaklaşıp hafta sonlarını burada geçirir. İstanbul’dan gelen insanlar plajın dalgalı olması ve kumsalın pis olmasından dolayı sıkça şikayetlerini dile getirmektedir.

Plajın belli başlı yönleri beğenilmemesine rağmen kumları çok beğenilmektedir. Gümüşdere Plajı’nda şezlong, şemsiye ve büfe gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kilyos Gümüşdere Plajı giriş ücreti 2019;

Gümüşdere halk plajının giriş ücreti 2019 yılında 20 TL’dir. Şezlong için ayrıyetten 20 TL ücret ödemelisiniz.

Kilyos Gümüşdere Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Sarıyer ilçesine ulaştıktan sonra ilçe merkezinden kalkan Gümüşdere minibüsleri ve ya 152 numaralı otobüsleri kullanarak Gümüşdere halk plajına ulaşabilirsiniz.

7) Solor Beach Therapy Kilyos

Hem özel bir hafta sonu hem de eşsiz bir tatil için Kilyos Solar Beach Therapy, gündüzleri deniz ve plaj olarak hizmet verirken akşamları çoğunlukla konserlere ev sahipliği yapmaktadır. 1 kilometrelik eşsiz kumsalında yürüyüş yapabilir, 2000 kişilik plajında güneşlenebilir, restoranları ve barlarında hafta sonunun tadını çıkarın, su sporları ile kendinizi eşsiz bir eğlence sunun.

Kilyos plajları arasında ekonomik olarak biraz daha lüks bir kesime hitap eden işletme merkezi kesinlikle personellerini değiştirmelidir. Onun haricinde sunduğu hizmetler oldukça kaliteli, fiyatlarında bir miktar indirim uygularsa buranın en güzel işletmelerinden biri olmaya aday.

Solor Beach Kilyos giriş ücreti 2019;

Kilyos Solar Beach Therapy ile eşsiz bir gün geçirmek için kişi başı hafta içi 40 TL, hafta sonu 80 TL ücret ödemelisiniz.

Kilyos Solar Beach Therapy Nasıl Gidilir?

İstanbul’un belli başlı semtlerinden ücretli ve rezervasyonlu servis imkanı bulunmaktadır. Beşiktaş Vapur İskelesi, Zincirlikuyu Shell, Yeni Levent Ziraat Bankası Önü, Hacıosman Metro Durağı’ndan hafta sonu servis imkanı bulunmaktadır. Özel işletme telefon ile aranarak rezarvasyonunuzu yaptırın, saat kaçta orada olmanız gerektiği hakkında bilgi almalısınız.

151 numaralı İETT otobüs hattını kullanırsan toplu taşıma araçlarını kullanarak da buraya ulaşabilirsiniz. IETT internet sitesi üzerinden hangi durakları uğradığı ve saat kaçta hareket ettiğini öğrenebilirsiniz.

8) Kilyos Suma Plajı / Suma Beach

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Karadeniz kıyısında Gümüşdere Mevkii’nde kurulan Suma Beach, toplam da 23 dönüm arazisiyle 2006 yılından bu yana müşterilerine hizmet vermektedir. 2015 yılında yapılan yenilenme çalışmaları sonrasında müzik, eğlence, deniz, plaj ve restoran gibi imkanlarını müşterilerin arzusuna göre yenilemiştir.

Kilyos Suma Plajı’nın 300 metre uzunluğundaki sapsarı kumunda yürüyüş yapabilir, 1400 metrekare bir platform üzerine kurulu olan restaurantında gün batımına karşı akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kilyos Suma Plajı giriş ücreti 2019;

Gümüşdere Plajı mevkiinde yer alan bu özel işletmenin giriş ücreti hafta içi 50 TL hafta sonu 60 TL’dir.

Kilyos Suma Beach Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçlarını kullanarak buraya ulaşmak isterseniz Hacıosman’dan kalkan 152 numaralı otobüse binerek Plaj Yolu durağında inmelisiniz. Burada iniş yaptıktan sonra etrafınızda yer alan özel işletme tabelalarını okuduğunuz zaman Suma Beach sizleri bekliyor olacaktır.

İstanbul’da Gezilecek Yerler ⇐

Yorum yap