Akdeniz Bölgesi Antalya

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Manavgat Şelalesi nerede, Manavgat Şelalesi hakkında bilgi, Manavgat Şelalesi giriş ücreti

Akdeniz Bölgesi’nde sıkça ziyaret edilen Antalya‘nın göz bebeği olan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının birleşerek az bir yükseklikten geniş bir alan üzerine dökülmesiyle muhteşem bir görsel şölen oluşturur. Her yıl yüzbinlerce turist ziyaret ederek burada kuş seslerini dinler, suyun dökülmesini ve akışını seyreder, kafe ve restoranlarını kullanarak buradan ayrılır.

Özellikle bunaltıcı yaz sıcaklarında ufak kaçamaklar yapabilmek için tercih edeceğiniz bu şelale adeta doğanın içinde eşsiz bir güzellik.

Manavgat Şelalesi Hakkında BilgiManavgat Şelalesi, Manavgat Şelalesi nerede, Manavgat Şelalesi nerededir, Antalya Manavgat Şelalesi, Manavgat Şelalesi Antalya, Manavgat Şelalesi nasıl gidilir

Manavgat ilçesinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan bu şelale ismini ilçesinden almıştır. Manavgat Nehri üzerinde yer alan ünlü şelale, Dumanlı Kaynağı’ndan gelen akarsuyun 5 metrelik bir falezden aşağı dökülmesiyle oluşur.

Doğanın içerisinde yer alan bu eşsiz güzelliğimizi besleyen en önemli kaynak Dumanlı’dır. Dumanlı Kaynağı’nda sular kayaların arasından fışkırır ve ırmak ile birleşir bu birleşme esnasında etrafa biraz duman saçılır.

Kayaların arasından fışkırarak çıkan suyun güzelliği görülmeye değer. Su sesinin yanı sıra doğanın verdiği huzur ise kelimeler ile anlatılmaz. Bu bölgede iki adet şelale bulunmakta, biri diğerine nazaran daha küçüktür.

Küçük olan bölgede rafting ve jeep safari gibi etkinliklere katılım gösterebilirsiniz. Her iki bölge içinde restoran ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Bu alanlarda bir şeyler yiyip içerek doğanın tadını çıkartın. Turizm bölgesi olduğu için fiyatlar biraz pahalı olması gayet doğal, sonuçta bir kez ve ya iki kez geleceksiniz bunu unutmayın.

Manavgat Şelalesi engelli vatandaşların kullanıma oldukça uygundur.

Manavgat Şelalesi’nde Neler Yapılır?Manavgat Şelalesi, Manavgat Şelalesi oturmak, Manavgat Şelalesi giriş ücreti, Manavgat Şelalesi ziyaret saatleri

Manavgat Şelalesi’nin bulunduğu bölgede yapabileceğiniz aktiviteler sınırlı olmasına rağmen sizler bu doğal güzelliğin çevresini doğru şekilde kullanarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Seyir Balkonlarından Foto Safari

Dumanlı Kaynağı’nın kayalıkları arasından fıçkırır tarzda çıkan suyun onlarca farklı şekilde fotoğrafını çekebilirsiniz.

Foto Safari turunuzda Manavgat Şelalesi’nin yüzlerce karesini çekin ve hatıra defterinize ekleyin.

Çay Bahçelerinde Manzaraya Karşı İçeceğini Tüketin ve Keyif Yapın

Manavgat Şelalesi’nin içerisinde bulunan çay bahçelerinden birine oturarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Hem bir şeyler yiyip için hem de manzaranın eşsiz güzelliğinize kendinizi bırakın.

Bir yandan suyun akışını izlerken bir yandan kuşların cıvıltısı..

Hediyelik Eşya Dükkanlarından Hatıralar Satın Alın

Şelale içerisinde girmeden önce ve ya girdikten sonra içeride bulunan hediyelik eşya dükkanlarından burayı daha sonra hatırlayacağınız biblolar ve magnetler satın alabilirsiniz. Genellikle bir çoğunda aynı ürünler bulunduğu için pazarlık yapmanızda fayda var.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti 2019

Doğal güzelliklerimizin ziyareti için ücret alınması hoş bir durum olmamasına rağmen yüzbinlerce insan giriş yaptığı için ufak bir miktarda temizlik ücretine tabi tutulması gerekiyor.

2019 kayıtlarına bakıldığı zaman Manavgat Şelalesi giriş ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. Bundan sonraki ve önceki yıllarda bu miktar küçük bir miktarda aşağı/yukarı değişkenlik gösterebilir.

Manavgat Şelalesi’nde Müzekart+ geçmediğini hatırlatmak isteriz.

Manavgat Şelalesi Nerede?

Manavgat Şelalesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde Manavgat Nehri üzerinde yer almaktadır.

Adres : Sarılar Mahallesi, İstiklal caddesi no:4 D:no:4, 07330 Manavgat/Antalya

Manavgat Şelalesine Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan bu şelaleye ulaşabilmeniz öncelikle Antalya ardından Manavgat ilçesine gitmelisiniz.

Türkiye’nin dört bir yanından Antalya Otogarı’na hareket eden otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Özel Araç İle Ulaşım

Antalya şehir merkezinden yaklaşık 78 kilometre uzaklıkta bulunan bu şelaleye ulaşabilmek için Mersin – Antalya yolu üzerinde D-400 karayolunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Aksu ilçesini geçtikten sonra Side mevkine geldiğiniz zaman yön tabelalarını kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Manavgat Şelalesine geldiğiniz zaman otoparklara aracınız park edebilirsiniz. Genellikle yaz aylarında otoparklar çok dolu olduğu için yol üzerinde boş ve uygun bulduğunuz yerlere aracınızı park edebilirsiniz. Özel araçlarıyla ulaşım sağlayacaklara Google Haritalar servisi yol rehberi olacaktır.

Toplu Taşıma İle Ulaşım

Manavgat ilçe merkezi ile Manavgat Şelalesi arasında yaklaşık 5 kilometre mesafe bulunmaktadır. Manavgat ilçe merkezinden hareket eden dolmuşların üzerinde ‘Şelale’ yazıyorsa sizleri bu şelaleye ulaştıracaktır. Ücret ise yaklaşık olarak 4 TL’dir.

Side ilçesinden şelaleye ulaşabilmeniz için öncelikle Manavgat ilçe merkezine hareket etmeli ardından buradan kalkan dolmuşları kullanmalısınız. Side ile Manavgat arasındaki dolmuşların ücreti yaklaşık 5 TL’dir.

Antalya şehir merkezinden kalkan Manavgat dolmuşları ücreti ise yaklaşık 15 TL’dir.

Antalya I Kurşunlu Şelalesi I Düden Şelalesi

Yorum yap