Gezi Rehberi

Plaj Çantasında Olması Gerekenler

Plaj Çantasında Olması Gerekenler, Plaj çantası eşyaları, Plaj çantası malzemeleri, plaj çantasına ne konur, Plaj Çantasında Neler Olmalı, plaj çanta içi

Her yıl yaz mevsimi ile birlikte plaj sezonu da açılıyor. Yaz güneşinin sıcak ve yakan etkisinden kurtulmak isteyen vatandaşlar da soluğu plajlarda alıyorlar. Plaj çantasına her yıl yeni bir şeyler eklerken bazı önemli eşyaları da almak her zaman unutuluyor. Bu yazımızda plaj çantasında olması gerekenler hakkında sizlere detaylı bir bilgilendirme yapacağız.

Plaj çantasını henüz tatile veya plaja gitmeden önce hazırlamanız sizlere ekonomik anlamda da büyük bir kazanç sağlayacaktır. Çantada unuttuğunuz bazı şeyleri sahil kenarından tedarik ederseniz eğer normalde alacağınız fiyatın 2 veya 3 katını ödemek zorunda kalacaksınız. Tatil yerlerinde böyle eşyaların pahalı olmasının nedenleri elbette ki çok satılmasıdır. Sadece yazları çalışma fırsatı bulan ve bu ürünleri satan yerler, haliyle kar marjlarını artırmak zorundadırlar.

PLAJ ÇANTASINDA OLMASI GEREKENLER

Bu listemizde yanınıza almanız gereken birkaç eşyadan bahsedeceğiz. Havuza veya denize gitmenizin çok bir şey değiştirmeyeceğini şimdiden belirtelim.

 • Mayo & Bikini

Mayo veya bikinin listenin ilk sırasında olmasına şaşırmadınız değil mi? Denize veya havuza mayosuz girmeyeceğinize göre bu giysileri muhakkak yanınıza almanızı öneririz. Desen, renk, kalitesi tamamen zevkinize kalmış olsa da yanınızda bir tane bulunması gereklidir.

 • Güneş Şapkası

Güneş ışınlarından korunmanızı sağlayan en önemli eşyaların başında şapka gelmektedir. Şapka ile birlikte kendinizi korumaya yönelin bir tedbir almış olursunuz.

 • Güneş Gözlüğü

Kişisel korunma için gereken bir diğer eşya ise güneş gözlüdür. Plaj çantası içerisinde bulunan eşyaların arasına bir tane gözlük koymanızda fayda bulunmaktadır.

 • Plaj Giysisi

Mayo veya bikininin üzerine giyebileceğiz bir giysi almayı da ihmal etmeyin. Özellikle denize girmeyip yürüyüş yapmak istediğinizde yanınızda bulunması gereken plaj giysisi, sizleri sıcak gibi görünen ama rüzgârlı olan havalara karşıda korur.

 • Plaj Havlusu

Denize gidilir de plaj havlusu alınmaz mı? Elbette ki plaj havlusu olmadan denize girilmez diyerek hazırladığınız çantanın içerisine havlu koymanız gerektiğini de hatırlatıyoruz. Temizlik gibi tatil ortamlarında en çok dikkat edilmesi gereken konuda havlu sizlere en büyük yardımı dokunan eşya olacaktır.

 • Terlik

Parmak arası veya hasırlı modelleri önereceğimiz terlikler arasında son zamanlarda taşlı sahillerde giyilen deniz terlikleri de epey meşhurdur. Terliksiz bir deniz olmaz diyerek çantanıza terlik almanız gerektiğini hatırlatırız.

 • Güneş Kremi

Güneşlenmek için gidilen sahillerde sağlıklı bir şekilde güneşlenebilmek için krem olmazsa olmazlardandır. Güneşin zararlı ışıklarından korunmak için doğru bir şekilde vücuda sürülmesi gereken güneş kremi ile hem istediğiniz tür bronzlaşmaya da zemin hazırlamış olursunuz.

 • Dudak Kremi

Güneşin etkisiyle dudaklarınız kurur ve çatlar. Özellikle deniz gibi tuzlu su barındıran yerlerden çıktıktan sonra dudak kuruması ve çatlaması sıklıkla görülür. O nedenle bir dudak kreminin çantanızda bulunması çok önemli olabilmektedir.

 • Cüzdan

Denize cüzdansız gitmeyeceğinizi biliyoruz. Ancak genellikle araçtan inilirken cüzdan arabada bırakılmaktadır. Biz her türlü ihtimale karşı hazırlıklı olmanızı ve rezil olmamak için yanınızda cüzdanda bulunması gerektiğini hatırlatalım.

 • Tarak ve Saç Tokası

Özellikle bayanlar için önerdiğimiz bu eşyalar ile denizde birbirine giren saçlarınızı düzenli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçlarınızın dağılmaması ve uçuşmaması içinde saç tokası kullanabilirsiniz.

 • Kitap, Telefon

Denizden çıktıktan sonra güneşlenme esnasında insanların canı çok sıkılmaktadır. Bu nedenle dilerseniz bir telefon ile dilerseniz de kitap ile birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Yorum yap