Kayak Merkezleri

Yedikuyular Kayak Merkezi

Yedikuyular Kayak Merkezi, Yedikuyular Kayak Merkezi nerede, Yedikuyular Kayak Merkezi oteller, Yedikuyular, Yedikuyular nerede, Yedikuyular otel, Yedikuyular nasıl gidilir

Yazı ayrı, kışı ayrı güzel olan ülkemizin yazları denizinden istifade ederken kışları da karlarından ve kayak olanaklarından istifade ediliyor. Her mevsimin ayrı bir güzelliği olan ülkemizde kış aylarında ne yapacağız diye düşünmenize gerek yok. Çünkü Yedikuyular kayak merkezi size aradığınız tüm aktiviteleri veriyor. Kahramanmaraş’ta bulunmasına rağmen etraftan da çok sayıda turist çeken kayak merkezi kışın iyi bir spor aktivitesi arayanlar için vazgeçilmezdir.

Kış aylarında Uludağ ve diğer kayak merkezlerine göre daha sakin bir yer arayanlar tarafından tercih edilen Yedikuyular, aslında oldukça popülerdir ve yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilir. Türkiye’nin şehir merkezi itibari ile en yakın kayak merkezlerinden bir tanesi olması nedeniyle Kahramanmaraş’a kışın yolunuz düşerse buraya da uğramanızı ve en azından kızaklar eşliğinde kaymanızı tavsiye ederiz.

Yedikuyular Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kahramanmaraşlılar tarafından yoğun ilgi gösterilen kayak merkezinin yapımına 2016 yılında başlanmıştır. 2018 yılına girildiğinde ziyaretçilere açılan ve kayak işlevinin yapılmaya başlandığı kayak merkezi Ahır dağında bulunur. 2050 m rakımlı tepesinden kaymaya başladığınız pistte harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Yedikuyular kayak merkezi pist uzunluğu oldukça değişkendir. Tesiste toplamda 3 tane pist bulunuyor ve bunlar zorluklarına göre derecelendirilmiştir. 1170 m %15 eğim, 906 m %22 eğim, 470 m %38 eğim gibi uzunluklara sahip olan pistlerin yanı sıra aynı zamanda 1 tane baby lift, 1 tane telesiyej ve 1 tanede T-bar liftler bulunmaktadır. Bir kayak merkezi olarak aradığınız her türlü şeye burada ulaşabilirsiniz.

Yedikuyular kayak merkezi hava durumu ile ilgili olarak elbette ki kış aylarında oldukça soğuktur. Bunun yanında belediye tarafından sıklıkla yollarda çalışma yapıldığından ve tuzlama işlemleri gerçekleştirildiğinden dolayı dağ yolu her zaman için açıktır diyebiliriz.

Yedikuyular Kayak Merkezi Otelleri

Yedikuyular kayak merkezi otelleri dağın kendi üzerinde bulunmamaktadır. Ancak bunun yanı sıra oteller dağa bir hayli yakın olacak şekilde şehir merkezinde konumlanmıştır. İşte sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi 5 otel.

HAMPTON BY HILTON

Geceliği kişi başı ortalama 300 TL olan otelde aradığınız özellikleri bulabilirsiniz. Kayak merkezine olan 12,6 km uzaklığı ile birlikte kısa sürede kaymaya başlayabilirsiniz.

KENTPARK PREMIUM BUSINESS HOTEL

Kayak merkezine olan 11 km’lik mesafesi ile birlikte gerçekten harikalar yaratıyor. Bunun yanı sıra ortalama 150 TL’lik fiyatları ile de tüm dikkatleri üzerine çekmiş bulunuyor.

CLARION HOTEL

Kayak merkezinden 15 km uzakta olsa da sizlere tavsiye edebileceğimiz bir oteldir. Otelde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Gecelik fiyatı ise kişi başı ortalama 250 TL civarında bulunuyor.

ARSAN HOTEL

Kayak merkezine olan 12,6 km’lik uzaklığı ile oldukça yakın sayılır. Bir taksi ile 15 dakikada gidebileceğiniz bu yol ile kısa sürede kaymaya başlayabilirsiniz. Gecelik kişi başı fiyatları ise 225 TL olarak göze çarpıyor.

OTEL GERMANICIA

Kayak merkezine olan 12 km’lik uzaklığı ile isminden söz ettiriyor. Bu otelde konaklamak için kişi başı 250 TL’yi gözden çıkarman gerekecektir.

Yedikuyular otel dediğiniz anda karşınıza bu oteller çıksa da şehir merkezinde epey bir otel bulunmaktadır. Kayak merkezi yeni kurulduğu için etrafında henüz yapılaşma tam olarak sağlanamamıştır. Bunun yanı sıra tüm ihtiyaçlarınızı şehir merkezinden karşılayabilirsiniz.

Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyatları

Kayak tutkunu değilseniz ve sadece seyrek olarak kayan insanlardansanız eğer sizlerde bir kayak takımı bulundurmak zorunda değilsiniz. Her bir kayak tesisinde olan araçlar burada da bulunmaktadır. İşte burada bulunan araçlar ve kiralama fiyatları şu şekildedir.

Telesiyej 15 TL, Teleski 6 TL, Yürüyen Band 2 TL, Büyük kızak 25 TL, Orta kızak 20 TL, Küçük kızak 15 TL, Ski Pass tüm gün 60 TL, Ski Pass yarım gün 40 TL, Kayak kiralama 50 TL, Snowboard kiralama 60 TL, Gözlük kiralama 20 TL, Eldiven kiralama 20 TL, Kask kiralama 20 TL olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Kayak dersi de alabileceğiniz bu dağda 1 kişi kayak dersi 150 TL, 2 kişi 250 TL,  3 kişi 300 TL, 4 kişi 360 TL, 5 kişi ve üzeri kişi başı 80 TL olarak dikkat çekiyor.

Yedikuyular Kayak Merkezi Aktiviteler

Kayak merkezinde bir sürü aktivite bulunmaktadır. Gününüzün tamamını bu aktiviteler ile geçirebilir ve hayatınızda kendinize ayırdığınız eşsiz zamanlardan bir tanesini de burada yaşayabilirsiniz. Aktivite olarak karşımıza çıkan ilk şey elbette ki kayaktır. Ancak bunu zaten temel amaç olarak yaptığınız için biz size geriye kalanlardan bahsedeceğiz.

Dağda kızak, snowboard, doğa yürüyüşü ile birlikte motor sevenler için heyecanlı anların yaşanmasına sebep olan kar motoru bulunuyor. Bunların her birisine bir günde yapsanız dahi vakit epey fazlaca gitmektedir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz elbette ki bu tür işlemleri dikkatli bir şekilde zamanlara bölerek tamamlamanız yönünde olacaktır.

Yedikuyular Kayak Merkezi Nerede?

Kahramanmaraş bilindiği üzere toplamda 3 tane bölgede bulunuyor. Sınır itibari ile Akdeniz bölgesi, İç Anadolu bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgesine sınır komşuluğu bulunuyor. Yedikuyular kayak merkezi nerede sorusuna vereceğimiz cevap Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı olarak devam eden Ulutaş mahallesinde yer aldığıdır. Şehirden uzaklığı 17 km olan bu kayak merkezi şehre olan yakınlığı ile dikkat çekmektedir.

Yazları harika bir gezi ve yürüyüş yaptığınız, dağ bisikleti gibi aktivitelerin yaşandığı bölgede kışları ise kayak severler çok güzel zamanlar geçirmektedir. Bölge halkının yeni açılmış olması nedeniyle epey bir ilgi gösterdiği dağda, sizlere de en güzel zamanınızı geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Yedikuyular Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş iline olan 17 km uzaklığından dolayı sizlere ilk söyleyeceğimiz şeylerden bir tanesi elbette ki kayak merkezine gitmeniz için öncelikli durağınızın şehir olması yönünde olacaktır.

Otobüsler ile gelecekseniz bölgede il otobüs terminalinden taksi ile geçebilirsiniz. Dilerseniz uçak ile de gelebilir ve yine şehir merkezinden kayak merkezine doğru taksi ile gidebilirsiniz.

Eğer özel araç ile gelecekseniz öncelikle şehir merkezine doğru girmenizi ve orada bulunan tabelalar yardımıyla kısa zamanda dağa ulaşacağınızı söyleyebiliriz.

Yorum yap